נוער ונערות

מחלקת הנוער

מחלקת הנוער כוללת 7 קבוצות: החל בקבוצת ילדים ג' (מגיל 12) ועד לקבוצת הנוער (עד גיל 19)  במספר כולל של 190 צעירים. לכלל האוכלוסיות בבירה יש ייצוג בקבוצות, לרבות מובילי קבוצות מירושלים המזרחית. כל הקבוצות מתחרות במסגרת הליגות של ההתאחדות לכדורגל.

מחלקת הנערות

הפועל קטמון ירושלים הִנו המועדון היחיד המקיים תוכנית לבנות בכל אזור ירושלים, ומאפשרת להן לשחק במסגרת מובנית. התוכניות פתוחות לכל ילדה המעוניינת לשחק ויכולה להתחיל לשחק ב"ליגת השכונות" של המועדון או להצטרף לקבוצת הבנות של המועדון. "ליגת השכונות" מחברת בין ילדות מכל אזור ירושלים, ומאפשרת אינטראקציה בין יהודיות לבין ערביות. "קבוצות הבנות" – כמו הפועל קטמון ירושלים עצמה – נוסדה כדי לספק מענה על צורך של הקהילה הירושלמית לערב נערות בכדורגל. הפועל קטמון ירושלים מאפשרת לילדות ונערות ללמוד כדורגל ולהשתלב בפעילות עד גיל מאוחר.

בתי הספר לכדורגל

בתי הספר לכדורגל פועלים ב-5 מוקדים ברחבי העיר, בשיתוף פעולה עם המנהלים הקהילתיים בגוננים, בית הנוער, רמות, יובלים והגבעה הצרפתית. ילדים מכיתות א'-ו' משתתפים באימון כדורגל פעמיים בשבוע במסגרת הפועל קטמון ירושלים. מדובר באימון על ידי מאמנים מוסמכים בלבד. הילדים גם משתתפים בטורנירים מול בתי ספר אחרים בעיר. המוניטין הרב של הפועל קטמון ירושלים מושך לקבוצות אלה ילדים הן מתוך השכונות והן מחוצה להן.

בית הספר מקיים אימונים משותפים עם ילדים ממתנ"ס בית צפאפא במסגרת פרוייקט "קבוצת השווים".

האקדמיה לכדורגל

בשיתוף כפר הנוער 'חוות הנוער הציוני' בירושלים, הקימה הפועל קטמון ירושלים את האקדמיה לכדורגל. מעל 20 שחקנים צעירים ומצטיינים נבחרים בקפידה לקחת חלק בתוכנית של חינוך ערכי וחינוך ספורטיבי במסגרת פנימייה. הילדים זוכים לתגבור לימודי קבוע במקצועות עיוניים, פעילות חברתית בכפר הנוער וכמובן תמיכה של צוות פדגוגי וסוציאלי. הנערים מקבלים אימוני כושר וכדורגל במהלך יום הלימודים כחלק ממערכת השעות הקבועה במהלך הבוקר. אחה"צ הם מתאמנים במחלקות הרלוונטיות לגילם.

תכנית כישורי חיים

הפועל קטמון ירושלים היא קודם כל סביבה חינוכית. אנו מתייחסים אל שחקנינו כבני אדם לפני היותם שחקני כדורגל. על כן, חשוב לנו להכין אותם לחברה ולהקנות להם סט כלים וערכים שישמשו אותם בחייהם. שחקני המחלקה עוברים הכשרות וסדנאות שונות, במגוון תחומים החל מזכויות עובדים, מלחמה בגזענות ובהומופובויה, התנהלות פיננסית נכונה מפתיחת חשבון בנק ועד חתימה על חוזה ועוד...

© כל הזכויות שמורות לקטמון מועדון אוהדים (ע"ר)