הודעה אחרונה בפורום: Fantasy katamon
מאת: tomtom123678
המשחק הבא במסגרת גביע הטוטו לאומית
 
הפועל קטמון ירושלים
נגד
הפועל מרמורק
 
 
ביום ג' 25/09/2018 בשעה 19:45
באצטדיון רמת גן
 
 
שידור ישיר בספורט 5
 
 
לוח משחקים מלא
תוצאה אחרונה
 
 
2 - 1
 
 
 
ליגה לאומית - לטבלה המלאה
 'נק   'מש   קבוצה   מקום 
 13  5   הפועל כפר סבא    1
 12  5   הפועל קטמון ירושלים    2
 11  5   סקציה נס ציונה    3
 9  5   הפועל נצרת עילית    4
 8  5   הפועל עפולה    5
 8  5   הפועל עכו    6
 8  5   הפועל אשקלון    7
 6  5   מכבי אחי נצרת    8
 5  5   הפועל רמת השרון    9
 5  5   הפועל ראשון לציון    10
 4  4   בית"ר תל אביב/רמלה    11
 3  5   הפועל מרמורק    12
 1  5   הפועל רמת גן    13
 1  5   הפועל בני לוד    14
 0  4   הפועל אכסאל    15
 -3  5   הפועל פתח תקוה    16
   
לעמוד השחקן של הבלם
מספר  15  נעם חפצדי
עוד שחקנים
 
 
 
     
 
קבוצה מצליחה או קבוצה ממוצעת?
 
גד ליאור מתכונן למשחק החוץ הקשה מול אחי נצרת בעילוט, ותוהה האם המשחק הזה יסמן את המשך דרכה של הקבוצה העונה?
 
11/10/2017
העונה הנוכחית בולטת בתופעה שלא הכרנו בשנים קודמות. פגרות אחדות, ארוכות למדי, בין המשחקים. כך המשחק הקרוב יתקיים 17 ימים לאחר קודמו ובחודש הבא צפויה פגרת שזרוע ארוכה. האם זה טוב, אולי לא טוב?

פגרה יכולה לקטוע שרשרת הישגים ולעומת זאת להביא קבוצה ששיחקה פחות טוב במחזורים שקדמו לה לשיפור. אנחנו, קבוצת הפועל קטמון ירושלים, בדיוק באמצע. העונה של קבוצת האוהדים האדומה נפתחה לא רע, אך גם לא טוב מדי. אז הפגרה טובה לנו? אני מניח שכן. הקבוצה תתחבר יותר ונקווה שתיטיב לשחק לקראת שלושה משחקים בעת הקרובה מאד נגד שלוש הקבוצות הטובות בליגה:

מכבי אחי נצרת (מי ספר אותה כמועמדת לעליה בראשית העונה?), הפועל ת"א (עם התקציב הענק) והפועל כפר סבא (לפי שעה בעלת ההישגים הטובים בליגה).
אז הנה קצת סטטיסטיקה, לרגל החג:

"קבוצה מצליחה", שתתמיד ותנצח בבית כל משחק ותסיים כל משחק חוץ בתיקו – תצבור 75 נקודות לערך בתום העונה (כולל הפלייאוף) וצפויה לעלות ליגה.
מצבה של "קבוצה ממוצעת", שתהיה פשוט עם תוצאות ממוצעות – יהיה פחות טוב: כל שלושה משחקים היא תצבור בתום העונה הסדירה - עם ניצחון אחד, הפסד אחד ותיקו אחד – רק 40 נקודות ותהיה כנראה בפלייאוף התחתון. לפי הנוסחה הזאת, בתום העונה, עם 48 נקודות, הקבוצה הממוצעת כנראה תישאר בליגה, אך תסתכן בקרבה יתרה למקום שממנו משחקים במבחנים נגד הירידה.

כיום, הפועל קטמון ירושלים קרובה יותר ל"קבוצה הממוצעת". אחרי 6 משחקים היו אמורות להיות לה 8 נקודות (לפי ניצחון, הפסד ותיקו כל 3 משחקים) ולקטמון יש כעת 9 נקודות. לפי שיטת "הקבוצה המצליחה", היו אמורות להיות לקבוצה כעת 12 נקודות, שלוש יותר מהצבירה הנוכחית.

המעניין הוא ששלוש קבוצות בליגה מתבלטות השנה, לפחות אחרי חמישית עונה סדירה (6 מ-30 משחקים)  באופן די נדיר מעל לכל הליגה. בבחינה לאחור – דבר כזה לא קרה בחמש השנים האחרונות. הפועל כפר סבא (16 נקודות), מכבי אחי נצרת והפועל ת"א (15 נקודות), כבר יצרו פער על פני קבוצות הצמרת האחרות. המשך צבירת נקודות בקצב המטורף שלהן פירושו שבתום העונה הסדירה יהיו לשתי הקבוצות במקומות הראשונים 75 עד 80 נקודות (!) וזה נשמע בלתי סביר לחלוטין.

ביום שישי הקרוב תהיה להפועל קטמון ירושלים הזדמנות טובה לעצור את הדהירה של אחת משלוש המובילות ולהיצמד אליהן במרחק סביר. משחק חוץ נגד מכבי אחי נצרת היה תמיד משימה קשה. קשה אף יותר לשכוח את התבוסה אשתקד (6:0), הפסדה הגדול בתולדותיה של קבוצת האוהדים, במשחק החוץ נגד הקבוצה מהמגזר.

מצפה לקבוצת הפועל קטמון ירושלים ביום ששי הקרוב משחק שהוא מבחן לעונה כולה: האם הקבוצה האדומה אכן בנויה להתמודד השנה בצמרת הגבוהה, או שמא תהיה קרובה יותר ל"קכוצה הממוצעת", אם חלילה תפסיד במשחק החוץ לאחי נצרת ותישאר עם 9 נקודות בלבד מ-7 משחקים.
נכון שאנחנו עדיין בפתחה של העונה, אך אובדן של 12 נקודות ב-7 משחקים מרמזת על הבאות לא פחות מאשר אם האדומים מירושלים יפתיעו וינצחו את מכבי אחי נצרת בביתה ויצמצמו את הפער אל מול דבוקת השלישיה המובילה את הטבלה הלאומית.
אחי נצרת היא קבוצה מצוינת השנה והוכחה לכך ניתנה גם ביום ראשון השבוע, כאשר היא ניצחה בחוץ את הפועל כפר סבא (1:3), אמנם "רק" בגביע הטוטו, אולם הנחילה בכך לקבוצה מכפר סבא למעשה את ההפסד הראשון מאז תחילת משחקי הליגה הלאומית השנה ועוד בביתה.

ביום שישי (האצטדיון בעילוט, 16.00), בין יומו האחרון של החג האחרון בסתיו הזה, לבין עוד יום מנוחה, בשבת, ראוי שמאות רבות של אוהדים אדומים יעמיסו על הרכב את המשפחה ויעשו את הדרך לעבר הצפון הירוק ויצבעו את היציעים באדום, כדי ליצור אווירה ביתית במשחק החוץ הקשה.
יאללה הפועל!


 

 
 
 
כתבות נוספות באותו נושא
 
אסיפת חברי עמותה ביום שבת ...
מאחר שבאסיפה שנערכה ביום שבת האחרון לא נכחו רבע ...
   
 
 
ממשיכים בגביע הטוטו
ביום שלישי הקרוב נארח את הפועל מרמורק בביתנו ...
   
 
 
 
 
 
 
 
שם: מייל:
 
 
 
 
   
 
  עמוד ראשי   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   כתוב לנו  
 
Powered by Art-Up