הודעה אחרונה בפורום: חוף מבטחים
מאת: tomtom123678
תוצאה אחרונה
 
 
3 - 1
 
 
 
ליגה לאומית - לטבלה המלאה
 'נק   'מש   קבוצה   מקום 
 71  37   מכבי פתח תקווה    1
 67  37   בני סכנין    2
 60  37   הפועל רמת גן    3
 59  37   הפועל קטמון ירושלים    4
 56  37   מ.ס. כפר קאסם    5
 55  37   הפועל ראשון לציון    6
 52  37   בית״ר תל אביב/בת-ים    7
 52  37   הפועל רמת השרון    8
 49  36   הפועל אום אל פאחם    9
 47  36   הפועל פתח תקווה    10
 45  37   הפועל נוף הגליל    11
 43  37   הפועל עכו    12
 43  37   מכבי אחי נצרת    13
 36  37   הפועל עפולה    14
 33  35   הפועל בני לוד    15
 27  37   הפועל אשקלון    16
   
לעמוד השחקן של הקשר
מספר  8  גוני נאור
עוד שחקנים
 
 
 
פרוייקט קריית יערים    
 

כפר הנוער קריית יערים, הוא כפר נוער הנמצא באזור ירושלים מצפון לאבו גוש. הכפר מאכלס כ-130 בני נוער בגילאים 12 עד 18 בתנאי פנימייה, המגיעים בעיקר מדרום הארץ. בני הנוער שלומדים בכפר הם בני נוער שנפלטו ולא הסתגלו במסגרות הרגילות, ולכן בכפר הם מקבלים את "ההזדמנות השנייה" לחזור למסלול חיים נורמטיבי, לסיים עם 12 שנות לימוד וחלקם אף מסיימים עם תעודת בגרות.

בכפר מתקיימים החיים של הנערים והנערות בו הם לומדים במגוון מגמות: נגרות, חקלאות, מוזיקה, סוסים וכדורגל.
מטרת הכפר היא הכנסת הנוער למסלול שירחיק אותו מסיכון, והשתלבותו בחברה הישראלית ובאתגרים שיעמדו בפניו.

הקשר שלנו החל בשנת 2011 כאשר שמנו לנו למטרה להקים 2 קבוצות כדורגל בניהול והובלה של הפועל קטמון ירושלים.
פרוייקט הכדורגל, הוא ייחודי ומיוחד, משום שעד שהפועל קטמון ירושלים הגיעה הניסיונות להקים קבוצת כדורגל כזו בעבר בכפר לא צלחו מסיבות שונות, כגון: לנערים היה קושי לקבל את סמכות המאמן, היה חוסר רצינות של הנערים בכל הקשור לאימונים ולעיתים הם אפילו לא היו מגיעים לאימונים, ובגלל סיבות אלו המאמנים פשוט הרימו ידיים והיה קשה להם להקים קבוצות כדורגל בכפר.

נבנו 2 קבוצות כדורגל: קבוצה בוגרת לכיתות י'-יב' אשר תהיה קבוצת דו-קיום ביחד עם ילדי אבו-גוש, וקבוצה צעירה לכיתות ז'-ט'. באופן עקרוני ניסינו להנחיל להם שני סוגי ערכים: האחת ספורטיבית שבה מתנהגים כמקצוענים באימונים במשחקים, לרצות לנצח ולדעת להפסיד, לכבד את היריב, לשלוט באמוציות במהלך האימונים והמשחקים, והכי חשוב להאמין בעצמך וביכולות שלך. הסוג השני זה הערכים האנושיים ובהם כיבוד האחר, סלידה מאלימות פיזית ומילולית, דו קיים ועוד.


במהלך משחק של הקבוצה הבוגרת

במהלך כל השנים שאנו שם, לא היה שום מקרה אלימות פיזית בין שחקנים במהלך האימון. בנוסף, אחת לשבועיים הקבוצה הבוגרת נפגשת למעגל דו-שיח שבהם מדברים על הנושאים הבוערים בחברה מי שאחראי על המפגשים הוא יניב סובלמן מטעם קריית יערים ומוחמד עיסא מטעם אבו-גוש.

מסייע לנו בארגון הקבוצות מנהל הקבוצה ברהנו בישאו, שהוא מדריך מטעם הכפר בשלושת השנים האחרונות. הוא למעשה הכל יכול בקבוצה, מעוזר מאמן, מאמן שוערים, אפסנאי אחראי על תאורת המגרש וזה שמזכיר לשחקנים על זמני האימונים.


אימון הקבוצה הבוגרת | צילום: אלון ערן

כשהתחלנו כל קבוצה מנתה כ-8 שחקנים והיה קושי לייצר רצינות והמשכיות אצל הנערים. בסיום השנה הראשונה היו כ-14 שחקנים בקבוצה הבוגרת, ו-12 בקבוצה הצעירה. מבחינת כפר הנוער הייתה זו הצלחה אדירה שכן סוף סוף הצלחנו לכנס את הנערים, להוכיח להם שהם יכולים להתמיד ולהשקיע בספורט שהם אוהבים, ועד שהגענו הנערים לא האמינו שהם יוכלו להתאמן ולשחק כמקצוענים. מבחינתנו הייתה זו רק ההתחלה כי התכוונו לפתח את הפרוייקט לרמה מקצועית וחברתית גדולים יותר.


הקבוצה הצעירה | צילום: אלון ערן

כיום לאחר 3 שנים, ישנן שתי קבוצות כדורגל שמתנהלות ומתאמנות כמקצועניות לכל דבר. הקבוצה הבוגרת מונה כ-25 שחקנים והקבוצה הצעירה מונה כ-17 שחקנים. כאשר שבעה שחקנים מתוך הקבוצה הבוגרת מגיעים מאבו-גוש, שילדי הכפר מקבלים אותם ומכבדים אותם כשווים מול שווים, וזאת חרף חילוקי הדעות המתרחשות על רקע דברים שקורים בארץ. לצערנו במדינה שלנו ישנם הרבה סלעי מחלוקת, בין ערבים ליהודים, ולפעמים זה גם מגיע למגרש, אם בהערות או בעקיצות. לעיתים זה גורם למחנאות של קבוצה מול קבוצה, ואפילו אלה שלא מוסרים לאלה. לשמחתנו אנו לא נתקלים בזה הרבה משום שאם אירוע כזה מתרחש, האימון מיד עוצר והמאמן ליאור חוג'ה מסביר שבכדורגל ובחיים בפרט אין מקום לגזענות וכולם שווים ומי שלא יקבל זאת לא ישחק בקטמון.


הקבוצה הבוגרת

הקבוצות מתאמנות פעמיים בשבוע בימי שני ורביעי, ואחת לחודש יוצאות למשחקי אימון נגד פנימיות אחרות, ומול קבוצות ממחלקת הנוער של קטמון ובית''ר. הקבוצות מתאמנות בשיא הרצינות ובכל מזג אויר. בקריית יערים יודעים שאימון כדורגל לעולם לא מתבטל! האימונים מתקיימים במגרש של הפנימייה שהוא מגרש קטן מאוד, בגודל של קט-רגל, והדשא ברמה נמוכה מאוד עם המון בורות. אבל אין ברירה זה מה שיש ועם זה מתמודדים. אנו בדיעה שרק אם נשדר לנערים רצינות ומקצוענות, הם יחזירו לנו באותה מטבע וכך זה אכן קורה.

במהלך העונה הפועל קטמון ירושלים מארחת את ילדי הכפר במשחקים שמתקיימים בטדי, וחשוב לציין שהם נהנים מאוד והפכו לאוהדים של הקבוצה.

נשמח לארח באימונים ובמשחקים, כל מי שירצה לבוא ולתמוך בנערים. גם תרומה של טרנינגים, סט מדים לאימונים ונעלי כדורגל יתקבלו בברכה.

לפרטים, פנו למאמן הקבוצה ליאור חוג'ה: liorhoga@ymail.com

 
 
 
 
 
 
שם: מייל:
 
 
 
 
   
 
  עמוד ראשי   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   כתוב לנו  
 
Powered by Art-Up