הודעה אחרונה בפורום: Fantasy katamon
מאת: tomtom123678
המשחק הבא במסגרת ליגה לאומית
 
הפועל קטמון ירושלים
נגד
הפועל ראשון לציון
 
 
ביום ב' 26/08/2019 בשעה 19:00
באיצטדיון טדי
 
 
שידור ישיר בספורט 5+ לייב
 
 
לוח משחקים מלא
   
לעמוד השחקן של הקשר
מספר  8  גוני נאור
עוד שחקנים
 
 
 
     
 
קטמון בקהילה - כנגד כל הסיכויים.
 
סיפורו של מתנדב. הפרוייקט החברתי של אוהדי הפועל קטמון.
 
24/03/2008

כנגד כל הסיכויים

הפרוייקט החברתי של אוהדי הפועל קטמון


באחת הפעמים שנפגשנו, עזרתי ליצחק לכתוב חיבור לשיעור ספרות. עברנו על רשימת הנושאים שהוצעה לו ובכל נושא חשבנו על רעיון אפשרי לסיפור. כשהגענו לנושא "כנגד כל הסיכויים", הציע יצחק את האפשרות לכתוב על הפועל קטמון. בכל כוחי ניסיתי להסתיר את החיוך הענק והמביך שהרגשתי שעוטה את פניי, ושאלתי אותו: "מה למשל אפשר לכתוב בנושא הזה על הפועל קטמון?"


את האקספוזיציה אפשר להקדיש להכרות עם הנפשות הפועלות: יצחק, נער אתיופי בן 14, עם יותר מדי שעות פנאי ומעט מדי פעילויות פנאי. יש לו אח ואחות, הוריו עובדים קשה מדי יום עד לשעות הערב, וכולם גרים יחד בדירה קטנה בשכונתו, קטמונים. את יתר הדמויות אנחנו כבר מכירים מצוין: אלי בן רימוז', מישל דיין, 650 בעלי מניות, ויקטור יונה, יוסי סאסי.יופי של אקספוזיציה, אבל צריך קונפליקט. אין סיפור בלי קונפליקט. יצחק פוגש לראשונה בחונך שלו על הספסל במרכז המסחרי של קטמונים. חיש מהר נעלמת העובדת הסוציאלית ועם הישמע הגונג יש לכם שעתיים בשבוע, שיהיה בהצלחה. מה עושים, מה שאתה רוצה, אף פעם לא הייתי במצב הזה, גם אני לא, בוא נכיר אחד את השני, מה אתה רוצה לדעת, מה אתה רוצה לשאול. מה עכשיו? איך מגיעים מכאן לשלב השיא?


כשיצחק בא בפעם הראשונה למשחק של קטמון, הוא קיבל צעיף וליבי התמלא גאווה. כמובן שרגלי השחקנים קרסו לעיניו של האורח החשוב והפסידו 1-0 למכבי ב"ש. כשיצחק החל לספר, כשהוא שאל מתי תקום מחלקת הנוער של הפועל קטמון כדי שהוא יוכל לשחק בה, כשהוא הפסיק לפקפק והחל לחכות לי מדי יום שלישי בידיעה ברורה שאני אבוא, כשהוא התחיל לומר תודה לפני שהלכתי בכל שבוע, אז ידעתי שהסיפור שלנו הגיע לשיא.וההתרה? כנראה שזו תגיע באיזור חודש מאי. בחגיגות העלייה (בלי עין הרע טפו טפו טפו) לליגה הארצית, כשאלפים יפזמו עוד ועוד, אפגש עם יצחק כמדי יום שלישי ונשיר ביחד: "אני מקטמון ויש עלי פזמון". הוא ואני, נדע אז, עשינו משהו כנגד כל הסיכויים.


אורי כץ

אפילוג - ביום שלישי האחרון הראיתי את הקטע ליצחק וקיבלתי את אישורו לפרסמו. בעודי מקריא לו את הקטע, התרגשתי כילד.


 
 
 
כתבות נוספות
 
יריית הפתיחה
ערב פתיחת העונה של קטמון, זוכרים?
   
 
 
הנאום של אוריה
   
 
 
 
 
 
 
 
שם: מייל:
 
 
 
 
   
 
  עמוד ראשי   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   כתוב לנו  
 
Powered by Art-Up