הודעה אחרונה בפורום: חוף מבטחים
מאת: tomtom123678
המשחק הבא במסגרת ליגה לאומית
 
הפועל עכו
נגד
הפועל קטמון ירושלים
 
 
ביום ב' 01/06/2020 בשעה 20:00
באיצטדיון עכו
 
 
לוח משחקים מלא
תוצאה אחרונה
 
 
3 - 1
 
 
 
ליגה לאומית - לטבלה המלאה
 'נק   'מש   קבוצה   מקום 
 58  28   מכבי פתח תקווה    1
 52  28   הפועל ראשון לציון    2
 48  28   בני סכנין    3
 46  28   הפועל קטמון ירושלים    4
 43  28   הפועל רמת השרון    5
 41  28   מ.ס. כפר קאסם    6
 39  28   בית״ר תל אביב/בת-ים    7
 38  28   הפועל רמת גן    8
 37  28   הפועל אום אל פאחם    9
 34  28   הפועל עכו    10
 34  28   הפועל פתח תקווה    11
 33  28   הפועל נוף הגליל    12
 31  28   מכבי אחי נצרת    13
 25  28   הפועל בני לוד    14
 22  28   הפועל עפולה    15
 20  28   הפועל אשקלון    16
   
לעמוד השחקן של הקשר
מספר  22  יוראי מליח
עוד שחקנים
 
 
 
     
 
ממש לא "רק" גביע הטוטו
 
גד ליאור חזר מהפגרה ומרוצה מהרוח החיובית עמה נפתחה העונה. לקראת חצי הגמר מול הפועל פ"ת, כשכסף ויוקרה מונחים על הכף, גד קורא לבוא ולדחוף את האדומים!
 
15/08/2018

"זה בסך הכל גביע הטוטו", אומריםבכל שנה אוהדים על משחקי טרום עונת הליגה. ואני ממש לא מסכים איתם משני טעמים.

ראשית, זכייה בגביע הטוטו זהו תואר שקבוצות רבות, גם מהבכירות בארץ,מתהדרות בו ובגביע שהציבו בארון הגביעים שלהן. ושנית, ממעקב אחר המתרחש בגביעהטוטו בשתי הליגות הבכירות בכדורגל בכל שנה, עולה תמונה ברורה מאד - גם בהקשר לקבוצתהאוהדים שלנו, הפועל קטמון ירושלים. רוב הקבוצות מתנהלות בהמשך השנה כפי שהתנהלובמשחקי גביע הטוטו. הטובות – מצליחות. והפחות טובות – לרוב נאבקות בתחתית הליגה.

בדיוק כך היה גם עם הפועל קטמון ירושלים. מלבד שנה אחת, שבה הקבוצהפתחה טוב את גביע הטוטו ואכן שיחקה היטב בהמשך, בשנים האחרות פתיחה לא טובה בגביעהטוטו נמשכה בהשתרכות בתחתית הליגה ובצורך להתחזק באופן משמעותי בחודש ינואר, ורקאז בפריצה לכיוון צמרת הטבלה.

ומדוע כל ההקדמה הזאת בטור הראשון השנה? מסיבה פשוטה ואופטימית מאד:הפועל קטמון ירושלים פתחה את העונה בשלושה משחקי גביע הטוטו במשחקים נאים וללאהפסד – שני ניצחונות, אמנם דחוקים (0:1 על הפועל אשקלון והפועל ראשון לציון)ותיקו אחד (1:1 עם נס ציונה).

לראשונה, העפילה קבוצת האוהדים האדומה מירושלים לחצי גמר גביע הטוטו,ומי יודע, אולי תעשה גם היסטוריה, תעפיל לגמר ואפילו תזכה בגביע ראשון, שיוצבבארון בכבוד רב ליד שני הגביעים שכבר הביאו למועדון קבוצות הילדות והנערות שלהפועל קטמון ירושלים בשנתיים הקודמות.

כדי לבחון את התיאוריה שגביע הטוטו מרמז לרוב על רמתן של הקבוצות,חישבתי את הישגיהן בארבעת הבתים של הליגה הלאומית, ומכאן עולה התמונה הבאה:

בית א'

1.      מכבי אחי נצרת        3   3:6  7

2.      הפועל נצרת עלית    3   3:6  5

3.      הפועל איכסל          3   5:5  3

4.      הפועל עכו              3   7:1  0

המסקנות מהבית הזה: אחי נצרת צפויה לצעוד בצמרת, כמדי שנה, ועכו כנראהבצרות צרורות. העולה החדשה, הפועל איכסל, לא תהיה כנראה חלשה, כפי שצפו לה פרשנים בראשיתהקיץ, ובוודאי לא "בשר תותחים".

בית ב'

1.      הפועל פ"ת        3   2:5  7

2.      הפועל כ"ס         3   2:4  5

3.      רמת השרון        3   3:5  4

4.      הפועל עפולה      3   7:0  0

כאן המסקנות מפתיעות למדי: הקבוצה שכמעט פורקה וירדה לליגה א', הפועלפ"ת, למרות עונש הפחתת הנקודות שנקבע לה, לא תהיה מהנמושות בליגה וכנראה תגיעבהמשך העונה גם לחלק העליון של הטבלה. הפועל כפר סבא לא תחזור כנראה על מה שאירעלה בסיבוב השני בעונה החולפת, כאשר רק משחקי המבחן נגד טבריה מליגה א' הותירו אותהבליגה הלאומית. לעומת זאת הפועל עפולה נראית, לפחות בשלב הזה, ממש לא טוב.

בית ג'

1.      הפועל מרמורק      3   0:2  7

2.      בית"ר ת"א/רמלה  3   1:6   6

3.      הפועל רמת גן       3   5:2  4

4.      בני לוד                3   5:1   0

בבית זה עם שני שערים בלבד אך ללא הפסד העפילה הפועל מרמורק לחצי הגמרוהדבר מעיד כנראה שלא תהיה מהחלשות בליגה בעונה הקרובה. קבוצה שכובשת הרבה ונראיתטוב בכל תחילת עונה היא בית"ר ת"א/רמלה, שכבשה בממוצע שני שערים במשחק,אך פישלה נגד מרמורק (1:0) ולכן לא עלתה שלב. מי שנראית בצרות היא בני לוד,שהבעלים שלה נפטר לפני ימים אחדים, ושהפסידה בכל שלושתמשחקיה בגביע הטוטו.

בית ד'

1.      הפועל קטמון     3    1:3   7

2.      נס ציונה            3   2:5   5

3.      הפועל ראשל"צ  3    5:2  3

4.      הפועל אשקלון   3    4:2   1

הפועל קטמון ירושלים, שהשוותה ל-1:1 במשחקה האחרון נגד נס ציונה ולכןעלתה לחצי הגמר, הוכיחה אופי. הקבוצה ספגה רק שער אחד מבעיטת 11 מטר ולא הפסידה.הלוואי שמדובר ברמז למה שיקרה השנה במשחקי הליגה הלאומית. נס ציונה הפתיעה לטובה,ראשון לציון, שכמעט עלתה בעונה החולפת לליגת העל, החלה בצליעה, ומפתיעה במיוחדהפועל אשקלון, שללא שחקנים שטרם עברו בבקרה התקציבית, נראתה רע למדי.

בחנתי גם מי היו המבקיעים המצטיינים במשחקי תחילת העונה בגביע הטוטו:

ציון צמח          אכסל           4 שערים

ג'וליו סזאר      נצרת עלית    2 שערים

עומר פדידה    כפר סבא       2 שערים

מוטי מלכה      רמת השרון    2 שערים

איתן וולבלום   נצרת עלית    2 שערים

יוג'ין אנסה      בית"ר רמלה   2שערים

מור שקד        הפועל פ"ת     2 שערים

למרות שמדובר רק בגביע הטוטו מצטיירת כבר "נבחרת" מבקיעיםלליגה הלאומית בעונה הזאת, כאשר לפחות חלק מהשחקנים הללו יבקיעו כנראה עוד שעריםלא מעטים השנה.

ביום שני הקרוב, ה-2 באוגוסט, בשעה 7 בערב, באצטדיון טדי, תתייצבהפועל קטמון ירושלים למבחן הרציני הראשון שלה העונה. ניצחון ביתי על הפועל פתחתקווה, יעלה את הקבוצה לראשונה בתריסר שנות קיומה לעמדת אפשרות של זכייה בתואר.לצד הכבוד יש גם זכייה בפרס כספי לא קטן לקבוצה ששחקניה יניפו את הגביע הראשון שלהעונה. כדאי מאד להתאמץ ולנצח במשחק הזה.

בשלושה המשחקים הראשונים העונה התרשמו האוהדים האדומים בעיקרמהצטיינותם של שחקני הנוער שעלו לקבוצה הבוגרת. לצד הגאווה בהעלאת שחקנים שגדלובמועדון לקבוצה המקצוענית, ראינו גם שחקנים עם מוטיבציה עצומה לנצח ומצב רוח מעולה,שהוביל את כל השחקנים הבוגרים לתצוגת כדורגל נאה במשחקי הפתיחה של העונה.

נזכיר כאן את המצטרפים לקבוצה הבוגרת: עומר אגבדיש (כובש השער המכריענגד נס ציונה), גוני נאור, הראל שלום ואווקה אשטה (שהתגייסלצה"ל לפני ימים ספורים). גם צעיר נוסף, וויליאם אגדה הניגרי, שהחל את דרכובארץ בנוער של הפועל קטמון, ידבר העונה בהתקפת קבוצת האוהדים האדומה.

מה שבטוח הוא שביציע המערבי באצטדיון טדי ראוי שיתייצבו ביום שניהקרוב אוהדים אדומים רבים ככל האפשר, שיעודדו את כדורגלני הפועל קטמון ירושלים,הצעירים לצד הוותיקים, לנצח ולהעפיל לראשונה בתולדות הקבוצה לגמר גביע, גם אם זה"רק" גביע הטוטו. יאללה הפועל!

 

 

 

 

 

 
 
 
כתבות נוספות באותו נושא
 
לא הולך לים
גד ליאור מאוכזב כמו כולם מההפסד בחדרה וניפוץ חלום ...
   
 
 
המשחק החשוב ביותר!
גד ליאור כל כך מתרגש לקראת המשחק הקריטי מול הפועל ...
   
 
 
 
 
 
 
 
שם: מייל:
 
 
 
 
   
 
  עמוד ראשי   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   כתוב לנו  
 
Powered by Art-Up