הודעה אחרונה בפורום: קיץ 2018/19
מאת: tomtom123678
תוצאה אחרונה
 
 
2 - 0
 
 
 
לאומית - פלייאוף עליון - לטבלה המלאה
 'נק   'מש   קבוצה   מקום 
 76  37   הפועל תל אביב    1
 65  37   הפועל חדרה    2
 64  37   הפועל ראשון לציון    3
 60  37   בית"ר ת"א רמלה    4
 55  37   הפועל קטמון ירושלים    5
 53  37   מכבי אחי נצרת    6
 49  37   הפועל נצרת עילית    7
 48  37   הפועל עפולה    8
   
לעמוד השחקן של הקשר
מספר  24  ירדן אבוחצירה
עוד שחקנים
 
 
 
     
 
על פסימיות ואופטימיות
 
ההפסד (3:1) להפועל ר"ג החזיר את כולם לפרופורציות - קודם כל צריך להבטיח הישארות בליגה. לכן, צמד המשחקים הקרובים מול נצרת עלית והפועל ירושלים, חשובים במיוחד
 
01/02/2017
איש קשיש אחד יושב במסעדה ורואה שאיש עסקים מכובד קורא כל רגע למלצר. פעם הוא מבקש ממנו להדליק את המזגן. פעם הוא מבקש ממנו להנמיך את המזגן. ואז הוא קורא שוב למלצר ומבקש ממנו להגביר את המזגן וכעבור שתי דקות הוא מבקש ממנו להנמיך את המזגן. קורא הקשיש למלצר ושואל אותו: "תגיד, מה חושב לו איש העסקים הזה, שהוא משגע אותך כך? פעם להגביר פעם להנמיך". עונה לו המלצר: "מה אכפת לי. ממילא אין לנו פה בכלל מזגן".

ולמה נזכרתי בהלצה הזאת דווקא אחרי המשחק המאכזב באצטדיון רמת גן? כי אחרי שלושה משחקים ללא הפסד ולאחר הניצחון ההרואי בעכו, חשבנו שזהו, עלינו על דרך המלך. מעכשיו רק מגבירים קצב ושועטים לעבר הפלייאוף העליון. בא המשחק ברמת גן והנמיך לנו ציפיות והחזיר אותנו לקרקע המציאות. נכון, הקבוצה התחזקה ברכש נאה. נכון הקבוצה משחקת לא רע. אבל, גם נכון ששוב ספגנו שלושה שערים והפסדנו.

מחד, זה לא נורא כל כך. הפועל קטמון ירושלים שיחקה בחוץ עם אחת הקבוצות הטובות בליגה הלאומית השנה. מאידך, כאשר מנצחים בחוץ 0:3 את הפועל עכו ומבקיעים בשלושה משחקים ברצף 8 שערים – בא התיאבון והפסד לא הייתה מנה שהזמנו לצלחת באותו היום.

הפועל קטמון ירושלים השלימה בסוף השבוע את הרכש. כעת יש לקבוצה הגנה, קישור והתקפה מחוזקים. אולם, הכל יודעים שנותרו רק עוד 9 משחקים עד לסיום העונה הסדירה וגם קבוצות אחרות המשתרכות בחלק התחתון של הטבלה הלאומית התחזקו בימים האחרונים. המשמעות: כל נקודה תהיה מכריעה מעתה ואילך, במאבק לסיים את הליגה הסדירה בפלייאוף העליון ולהתרחק ככל האפשר ממאבקי הירידה הבלתי נעימים.

לדעתי, אין ויכוח על כך ששני המשחקים הבאים באצטדיון טדי הם על 12 נקודות – 6 בכל אחד מהמשחקים. בראשון שבהם, ביום שני הקרוב, נפגוש את הפועל נצרת עלית, קבוצה שמצויה מאז תחילת העונה במקומות האחרונים בליגה ונאבקת זה שלוש שנים על חייה בליגה. אין ספק שזהו קרב על 6 נקודות. במשחק שלאחר מכן תתארח הפועל קטמון ירושלים אצל הפועל ירושלים ב"משחק חוץ" בטדי – וגם במשחק הזה הקרב הוא על 6 נקודות.

ושוב יש סיבה לאופטימיות וגם אחת לפסימיות: מחד, הקבוצה התחזקה ובמשחקיה האחרונים מגלה רמה נאה, בעיקר שיפור בהגנה ובמעבר מההגנה להתקפה. מאידך, הפועל קטמון ירושלים מובילה את הליגה (יחד עם הפועל עפולה), החל מהמשחק האחרון, במספר השערים שספגה – 39 במספר. זה אומר ממוצע של ספיגת כמעט שני שערים במשחק, ב-21 המחזורים הראשונים של הליגה. גם בתקופה הטובה יותר האדומים שלנו ספגו שערים רבים: שני שערים מהפועל פ"ת, שניים ממכבי שעריים ושלושה מהפועל רמת גן. דווקא הפועל עכו הותירה את הרשת שלנו נקיה.

זה אומר שבמשחק הבית הכל כך מכריע - נגד קבוצה במקום ה-15, שניצחון על הפןעל קטמון ביום שני עשוי להעלותה בטבלה מעל לקבוצת האוהדים – אסור לספוג שערים, מה עוד שהפועל נצרת עלית היא אחת מארבע הקבוצות בליגה שלא כבשו אפילו 20 שערים עד כה, פחות משער למשחק.

ביום שני, במשחק אמצע השבוע השלישי ברציפות, חייבים סיידוף, ניבאלדו, רז, אבירם (לטעמי, המצטיין במשחקם האחרונים) וחבריהם לנצח את שחקניו של אייל לחמן, כמו גם בשבוע שלאחר מכן. 6 נקודות בשני המשחקים ירחיקו את קבוצת האוהדים שלנו מהתחתית הבוערת ויתנו מעט אוויר לנשימה לקראת מחזורי הפיניש בליגה הסדירה.

קהל אדום גדול ביציע ביום שני הקרוב ידחוף את השחקנים האדומים שלנו קדימה לקראת ביצוע החצי הראשון במשימת 6 הנקודות. בואו לעודד, לעשות "אצבע" ולשיר לשחקנים – גם לחדשים – משירי הקבוצה. ואז - בטוח שיהיה שמח. יאללה הפועל!


 
 
 
כתבות נוספות באותו נושא
 
שמח בחגיך
גד ליאור במצב רוח מרומם, אחרי 2 ניצחונות יפים של ...
   
 
 
רק שימשיכו ככה
גד ליאור טרם נרגע מהניצחון הכביר בעכו, מתמוגג ...
   
 
 
 
 
 
 
 
שם: מייל:
 
 
 
 
   
 
  עמוד ראשי   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   כתוב לנו  
 
Powered by Art-Up