הודעה אחרונה בפורום: קיץ 2018/19
מאת: tomtom123678
תוצאה אחרונה
 
 
2 - 0
 
 
 
לאומית - פלייאוף עליון - לטבלה המלאה
 'נק   'מש   קבוצה   מקום 
 76  37   הפועל תל אביב    1
 65  37   הפועל חדרה    2
 64  37   הפועל ראשון לציון    3
 60  37   בית"ר ת"א רמלה    4
 55  37   הפועל קטמון ירושלים    5
 53  37   מכבי אחי נצרת    6
 49  37   הפועל נצרת עילית    7
 48  37   הפועל עפולה    8
   
לעמוד השחקן של הקשר
מספר  7  קובי בן חמו
עוד שחקנים
 
 
 
     
 
לחזור מנשר עם 3 נקודות!
 
גד ליאור ראה את המשחק הבינוני השבוע בטדי, אבל מאמין שניתן להיחלץ מהתחתית. על הדרך, הוא גם מסביר למה המציאות מזכירה לו מערכון של "הגשש החיוור". נתראה בשני בנשר!
 
05/11/2016
"אנחנו רוצים 15 ניצחונות מינימום, אנחנו גם רוצים לקבוע, פעם אחת ולתמיד, מי יהיו השחקנים, מי יהיה המאמן, מי יהיו השופטים, מה יהיה מזג האוויר ומה תהיה התוצאה"....

נזכרתי בקטע המוכר הזה ממערכון הגשש החיוור, דווקא בימים האחרונים, אחרי שמונה מחזורי ליגה לאומית, כאשר בקופת הקבוצה שלנו יש רק שבע נקודות ("מה שבע? מה כמה"), כדי לנסות ולחייך מעט בימים לא קלים לקבוצת האוהדים שלנו, המשתרכת לה במקום ה-14 בטבלה, עם ניצחון בודד עד כה.

העובדה שאני ואוהדים רבים אחרים עדיין מנסים לחייך, מסבירה בעצם את מהותה של קבוצת האוהדים שלנו: גם בימים קשים, כאשר הקבוצה לא מבקיעה שער כבר 290 דקות, הייאוש אף פעם לא אוחז בנו. אנחנו תמיד עם הפנים קדימה וגאים במפעל הנהדר הזה שהקמנו, הפועל קטמון ירושלים. אבל, אולי באמת היינו רוצים לקבוע בימים אלה מי יהיו השופטים, השחקנים, המאמן, מזג האוויר והתוצאה...

נכון. תוצאות הקבוצה לא מעודדות במיוחד, אבל דווקא המחצית השנייה במשחק אמצע השבוע שעבר הייתה מעודדת למדי. השחקנים נלחמו, נאבקו על כל כדור, שלטו במשחק ושעטו קדימה שוב ושוב. אבל, הבעיה שמלווה אותנו לאחרונה חזרה על עצמה: ברגע האמת ההתקפה לא מסתיימת לרוב בבעיטה לשער וגם כאשר כבר בועטים, הכדור עושה את דרכו לרוב די רחוק מהמסגרת או נבעט הישר לידי השוער היריב.

ביום שני הקרוב יוצאים האדומים שלנו למשחק חשוב מאד, בלא שום הפרזה. ביום שישי הקרוב כבר יחלקו את תעודות השליש של הליגה הלאומית – וכעת חייבים השחקנים לעשות הכל כדי להשיג בשני המשחקים תוך חמישה ימים 6 נקודות ולהתרחק מהתחתית הבוערת. כן, אנחנו רוצים לצבור 6 נקודות – לא פחות.

את המסע הזה להיחלצות ממרתף הליגה המקצוענית השנייה בישראל השחקנים שלנו צרכים לפתוח במשחק החוץ הקשה בנשר, שתשוב לראשונה העונה למגרשה הביתי. וזה לא יהיה קל.

מבט קצר בטבלה הלאומית מבהיר, כי הגנת עירוני נשר -  כמו רק עוד שלוש קבוצות מצטיינות בליגה (הפועל ר"ג, מכבי נתניה ואחי נצרת) – ספגה 6 שערים בלבד ב-8 משחקים, המספר הנמוך ביותר בליגה. הנחמה: התקפת עירוני נשר היא גם אחת מארבע הקבוצות שכבשו את המספר הקטן ביותר של שערים עד כה, 6 בלבד.

לעומת זאת, הפועל קטמון ירושלים היא אחת משבע הקבוצות שספגו את מספר השערים הגדול ביותר, 12 במספר, ואחת מתשע הקבוצות שהבקיעו עד כה פחות ממניין שערים בשמונה משחקים, רק תשעה – ממוצע של קצת יותר משער אחד למשחק. כל זה אומר שלהבקיע שערי חוץ בנשר לא יהיה קל.

אמרנו כבר שההגנה מגלה שיפור. בארבעה המשחקים האחרונים ספגה הפועל קטמון ירושלים רק שני שערים, בשני הפסדיה המינימליים (1:0) להפועל ר"ג ולנצרת עלית. את המגמה הזאת חייבים להמשיך גם בנשר.
המשק הזה חשוב מאד, באמת. הפסד עלול לדרדר את הקבוצה האדומה שלנו למקום ה-15, שממנו נושרים בסוף העונה לליגה א', עם שתי נקודות בלבד יותר מהאחרונה בטבלה, מכבי שעריים, שצברה עד כה רק 4 נקודות מארבע תוצאות תיקו.

ניצחון, לעומת זאת, יכול להזניק את הקבוצה שלנו למקום העשירי, נקודה אחת בלבד מהמקום השמיני, שמי שתסיים בו בסוף העונה תשתייך לפלייאוף העליון.

הפועל קטמון ירושלים היא הקבוצה היחידה בליגה כעת שאינה משתפת שחקני רכש זרים במשחקיה. אולי דווקא זאת ההזדמנות לנסות כמה שחקנים שעדיין לא שיחקו העונה בהרכב הראשון. אבל, את הבחירה הזאת – בניגוד להלצה של הגששים החיוורים – נותיר למאמן, פרדי דוד.

למרות ששוב נשחק באמצע השבוע (השנה שברנו שיאים בתחום הזה!), חייבים כמה שיותר אוהדים באדום להגיע ביום שני (19:00) לאצטדיון הנאה בנשר ולעודד את סיידוף, חדד, ברוכיאן וחבריהם, להשיג ניצחון שני העונה. מזג האוויר הצפוי בערב המשחק: 18 מעלות בלי גשם. אין טוב מזה לישיבה נוחה ביציע ועידוד השחקנים בקריאות הקצובות והמוכרות שלנו "יאללה הפועל!"

 
 
 
כתבות נוספות באותו נושא
 
מחכה לתפנית
גד ליאור לא מסתיר את האכזבה, אך מנסה לשאוב עידוד ...
   
 
 
אוי הפגרה - גד ליאור לקראת ...
ליאור מתרגש מסיום הפגרה ומקווה לחגוג בשמחת תורה ...
   
 
 
 
 
 
 
 
שם: מייל:
 
 
 
 
   
 
  עמוד ראשי   |   שמור כדף הבית   |   הוסף למועדפים   |   כתוב לנו  
 
Powered by Art-Up